Klasa II b w ramach mini projektu, organizowanego przez Panią Beatę Kiermasz, od zeszłego roku szkolnego bierze udział w wyjściach i wycieczkach mających na celu przybliżenie uczniom tematyki m.in. przyrodniczo-społecznej (w tym obserwacje przyrodnicze)swojego regionu. Uczniowie poznawali również, przy okazji, różne miejskie środki transportu i zażywali ruchu na świeżym powietrzu, w tym odbyli pieszą wędrówkę. Uczniowie odwiedzili już :

1) Skwer na 3-go Maja (niestety, fontanna była akurat nieczynna). Uwaga: Do gry na stolikach i w piłkarzyki trzeba mieć własne pionki i piłeczki. Można jednak obejrzeć poprzemysłowe relikty przeszłości. Ważne jest, że ubikacje lokal- usytuowany obok, udostępnia. Były czyste.

2) Park Leśny im.Powstańców Śląskich w Zabrzu (przy ulicy Czołgistów), gdzie można bezpiecznie jeździć na hulajnogach, biegać do woli na trawie, ścieżce, a także bawić się na małych placach zabaw. Idealny na spacery z pieskiem.(Uwaga: Do dyspozycji jest jedynie przenośna toaleta ).

Uczniowie czynili niewielkie obserwacje przyrodnicze np. życia roślin i zwierząt w małym  zbiorniku wodnym. Wypatrywali także wiewiórek, których tym razem, moja klasa nie zaobserwowała. Niektórzy byli przygotowani na gry planszowe i spożycie śniadania przy stołach (stoły są już w opłakanym stanie) , na świeżym powietrzu, część skorzystała z obu placów zabaw.

3) Ogród Botaniczny w Zabrzu-uczniowie tym razem wzięli udział w warsztatach ” Pierwsze spotkanie z roślinami” gdzie uczyły się m.in. odróżniać drzewo od krzewu, oglądały zmiany w przyrodzie jesienią,   ,,gruszki na wierzbie”…

4)Sztolnia Królowa Luiza- uczniowie klasy II b wzięli udział w ” Strefie Kultury”. Z przewodnikiem m.in. obejrzeli podziemne korytarze, zapoznali się z pracą górników. Dużą atrakcją była, oczywiście, jazda podziemną kolejką.  W Sztolni, spotkała nas mila niespodzianka:dla uczniów zabrzańskich szkól zastosowano zniżkę do biletów, za co niniejszym dziękujemy.

O naszych kolejnych trasach i wędrówkach będziemy informować. Z całą pewnością, w późniejszym terminie, zwiedzimy Park Techniki Wojskowej, na czym najbardziej zależy chłopcom razem z  Parkiem 12C, w którym byliśmy jedynie chwilkę oraz odwiedzimy w innych celach parki nad Bytomką np. Park im. Poległych Bohaterów.