Wycieczka sportowo – integracyjno – żeglarska do Pławniowic – kl. IV c , kl. IV d

W piątek 05.10.2018r. pojechaliśmy do Pławniowic do ośrodka żeglarskiego „Bosman„ na wycieczkę sportowo – integracyjno – żeglarską.

 Po przybyciu na ośrodek mieliśmy przywitanie żeglarskie ze wciągnięciem bandery na maszt, zapoznanie się z zasadami panującymi na ośrodku, poznaliśmy zasady używania sprzętu ratunkowego w żeglarstwie. Na terenie ośrodka rywalizowaliśmy w konkurencjach żeglarskich , rozgrywki były bardzo emocjonujące i z rewelacyjnym dopingiem, na koniec rozgrywek było przeciąganie żeglarskiej liny, klasa na klasę

Po rozgrywkach sportowych połowa grupy ubrała kamizelki ratunkowe i poszła z kapitanem Panem Mirkiem i Panią Agnieszką na dwumasztowy jacht „Dezeta” i pływaliśmy po jeziorze. Wiał leciutki wiatr ale było rewelacyjnie, pomagaliśmy na jachcie przeciągając liny, wykonując to na komendę Pana kapitana.

W czasie jak pływaliśmy reszta grupy, częstowała się kiełbaskami z ogniska i grali sobie w piłkę na boisku a następnie była zmiana gdzie z drugą grupą popłynęła Pani Dorota . Po przypłynięciu i zakończeniu wszystkich zajęć odbył się żeglarski apel pożegnalny wraz ze ściągnięciem bandery z masztu .

Wycieczka była rewelacyjna i w czerwcu jedziemy jeszcze raz !!!!! kl. IV c i kl. IV d.